OliveOs Hikayemiz

2005 yılından beri Balıkesir-Ayvalık bölgesinde faaliyet gösteren Ege Sistem Bilgisayar Muhasebe Programları olan Logo, Mikro muhasebe programlarının bölge bayiliğini yürütmektedir.

OliveOs Programını Nasıl Ortaya Çıktı?

Ana faaliyet alanımız muhasebe programları olunca ve bölgemizde zeytin, zeytinyağı olunca müşterilerimizden bu yönle bir talep oluştu. Başlangıçta küçük ve basit olarak değerlendirdiğimiz bu sektör içine girdikçe ne kadar zor ve karmaşık olduğunu bizlere gösterdi.Tüm alışılmış üretim süreçlerinin tam tersine çalışan zeytin ve zeytinyağı üretimi bizleri çok farklı üretim süreçlerinin çözümü konusunda bizi çözüm arar hale soktu.

İlk önceleri USTALI ZEYTİNYAĞI Sn.Hüseyin USTALI ile NovaVera Zeytinyağı’nın muhasebe kayıtlarını tutmak üzere başlayan süreç daha sonra Sn. Turgut GENÇAL’ın bölgemizde kurduğu en büyük tesislerden GÜVEN ASA zeytinyağı fabrikası aracılığıyla gelişmiş ve program şekline dönüşmesini sağlamıştır. Programın gelişmesi ve sektörde olan bilgi birikimleri ile Sn.Ahmet ve Ali ERTEM programımızın sektörle uyuşması açısından büyük katkıları olmuştur. Aydın Ustalar Makina İsmail Usta Ar-ge Tesislerinde 2019 yılından beri devam eden Yazılım ve Makinenin Senkronize bir şekilde çalışmasını sağlayan Plc Makine Entegrasyonunu tamamladık. Sadece Yazılım ve Muhasebe kanadında kalmayıp işin öz mutfağı makineler, kırıcılar, dekantörler, seperatör vs. sistemin tüm çalışma şeklini, aksaklıklarını sahada tecrübe edebilip buna göre çözümler üretmemizi sağladı. Proje sürekli geliştirilmekte ne gibi yenilikler yapılırsa daha stabil çalışır şeklindeki Ar-ge işlemleri kesintisiz devam etmektedir. Türkiye’nin Öncü Rafine yağ firmalarından Uygun Rafine ile Programımızın teknik olarak en üst seviyeye çıkaracak katkılarda bulunmuş. Sektörde en çok tanınan NERMİN HANIM zeytinliğinin Tüm Operasyon yönetimi üstlenilip üretimden son kullanıcıya kadar ulaştıran yapısı yıllardır sorunsuz çalışmaktadır. Yine zeytin üretiminde ve kalitesinde marka olmuş Zeytin yağında birçok Ödül Almış Aymis zeytin, zeytinyağı OliveOs ile birlikte üretim otomasyonunu gerçekleştirmiş işletmelerdendir. 2018 yılında başlayan programı geliştirme süreçleri tüm çalıştığımız kişilerin katkılarından faydalanarak, onların bilgi, birikim, istek ve talepleri doğrultusunda gelişmeye devam etmiş Balıkesir, Aydın, Bursa, Çanakkale, Manisa, Uşak, Denizli, Muğla, Antalya, Mersin, Hatay, Karaman, Kahraman Maraş, Gaziantep, Mardin ve Yurtdışında İngiliz ve Fransız yatırımlarının işletmelerinden birçok fabrika ve tesiste kullanılan bir program şekline dönüşmüştür.

Zamanla müşterilerin karşılaştığı tüm güçlüklere bir çözüm bulma amacıyla programızı tek ekrandan, en az kişi ile yönetecek ve bu işleri çok hızlı ve sorunsuz şekilde tamamlayıp tüm parasal ve stok işlemlerini gerekli evrakları en ince ayrıntısına kadar tutabilecek OliveOs Erp programını Paket program olarak müşterilerimize sunulmuştur. OliveOs Müşteri, Zeytinlik, Müstahsil, Makine, ve bunlarla yapılan tüm ilişkilerin belirli bir düzende işlenip raporlanmasını sağlayan benzersiz bir programdır.

Zeytin, zeytinyağı sektörünün en büyük ve bilinen işletmelerine hizmet veren ve en iyi olmayı hedefleyenlerin tercihi OliveOs Erp Üretim Otomasyon Programı olarak bizler Zeytin, zeytinyağına gönül vermiş tüm kişi, firmalara yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.